מהו ציון איכות ואיך להשפיע עליו?

ציון איכות הוא מדד שמשויך לכל מודעה בקמפיין נתון בפייסבוק ברגע שהיא זוכה ל-500 צפיות. המדד הזה אינו מהווה מטרה בפני עצמה, אלא דרך לספק למי שעוסקים בפרסום בפייסבוק אינדיקציה בדבר הרלוונטיות של המודעות והקמפיין שהם מריצים. האינדיקציה חשובה גם כך, אך יש לגובה ציון האיכות שנע בין 1 ל-10 גם השפעה אקטיבית על עלויות הפרסום ולכן לא כדאי להתעלם ממנו.

שיווק בפייסבוק מדבר אליך? כל מה שצריך זה להשאיר לנו פנייה ונחזור בהקדם!

רוצה משהו מהיר יותר? אפשר גם לחייג: 054-8128881

רמת רלוונטיות

בפייסבוק שואפים להציג את התוכן הרלוונטי ביותר לכל גולש. בסופו של יום, ציון איכות הוא מדד רלוונטיות שקובע האם הקהל הנכון רואה את הפרסומת הנכונה. מדובר כאן בין היתר בהתאמה של הקריאייטיב והמסרים שבהם משתמשים המפרסמים והמוצר או השירות שאותו מפרסמים לקהל שרואה את הפרסומת. האינטרס כאן הוא של כל הצדדים: פייסבוק מעוניינים שאנשים יקבלו חווית גלישה טובה, הקהל רוצה לראות תוכן רלוונטי, והמפרסמים רוצים לדעת שהם עושים עבודה מדויקת ככל האפשר.

פרמטרים המשפיעים על ציון האיכות

קיימת חלוקה בין פידבק חיובי ממי שנחשף למודעה לבין פידבק שלילי, ובאופן זה נקבע ציון האיכות שלה:

  • פידבק חיובי: מעורבות עם המודעה, כגון תגובה, צפייה בסרטון או הקלקה או השגת ההמרה שאותה הקמפיין שואף להשיג.
  • פידבק שלילי: חוסר מעורבות, הסתרה של המודעה או אף הגשת דיווח נגדה.

שיפור ציון האיכות

על מנת לשפר את ציון האיכות, כדאי לבדוק אפשרות לצמצם ולמקד את הקהל. ככל שהקהל הומוגני ואחיד יותר, כך קל יותר להתאים לו מסר וקריאייטיב באופן מדויק. מעבר לכך, תמיד חשוב להשקיע בקריאייטיב ולבחור בראש ובראשונה תמונות שמושכות את תשומת הלב של הגולש בזמן הגלישה באתר או באפליקציה. גם כותרת מעט קליק-בייטית (אך לא יותר מדי) עשויה לעזור ולגרום לגולש להתעניין ולקרוא את הכתוב. הקריאייטיב צריך להיות מדויק וממוקד לקהל היעד, ובכל מקרה כדאי לבדוק ולנסות קריאייטיב שונה – אין תחליף לניסוי וטעייה. יש לדעת בנוסף שציון האיכות עשוי להשתנות עם הזמן, ואם הוא לפתע יורד, זאת אינדיקציה שכדאי לרענן את הקריאייטיב ולנסות משהו חדש.

השפעה על עלויות הפרסום

ציון איכות גבוה משמעותו פוטנציאל ל-ROI גבוה יותר. מעבר לכך, ככל שהציון גבוה יותר, כך קטנה עלות ההגעה לאנשים בקהל היעד הנבחר. אלו סיבות טובות לשים לב לציון האיכות של המודעה, אך לזכור שזהו רק מדד אחד מבין רבים ושהוא לא מהווה מטרה בפני עצמה, אלא רק אינדיקציה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

מאגרי תמונות מומלצים

מאגרי תמונות מומלצים

מאגרי תמונות מומלצים: המובילים ברשת קצרים בזמן? החלטתי להתחיל עם התכלס 🙂 אלו המאגרים המובילים ביותר, שאנו עושים בהם שימוש יומיומי. שיווק בפייסבוק מדבר אליך?

קרא עוד »
מאגרי תמונות מומלצים

איך לקדם אתר לימודים

נערים ונערות רבים מוצאים את עצמם עומדים בפני צומת דרכים לאחר השירות הצבאי. לאחר כל השנים בהם הם היו במסגרת מסודרת, אם במהלך הלימודים בבית

קרא עוד »

קטגוריות

דילוג לתוכן