אחסון אתרי וורדפרס

וורדפרס נחשבת לאחת ממערכות ניהול התוכן הפופולאריות ביותר בשוק ואחת הסיבות לכך היא המהירות הגבוהה שלה גם בצד החיצוני (מה שהמשתמש רואה) וגם בצד הפנימי (ממשק הניהול).

שיווק בפייסבוק מדבר אליך? כל מה שצריך זה להשאיר לנו פנייה ונחזור בהקדם!

רוצה משהו מהיר יותר? אפשר גם לחייג: 058-7969900

אבל כמו שכל מקדם אתרים אורגני או בונה אתרים יגיד לכם, תמיד יש מה לשפר מבחינת מהירות, ואחת הדרכים לקבל מהירות גבוהה היא להשתמש בחבילת אחסון איכותית.

בנוסף לאופטימיזציה למהירות (שהיא חשובה מאוד לגוגל), אחסון וורדפרס איכותי מבטיח לכם עוד כמה דברים:

יציבות – אתר יציב מבטיח לכם שגולשים לא יקבלו הודעות שגיאה מהאתר או מהדפדפן כשהם ינסו לבקר בו. אבל מעבר לכך, שהרובוט של גוגל (הגוגלבוט) יוכל תמיד למצוא ולהוסיף לאינדקס את העמודים המעודכנים ביותר.

אבטחה – אין צורך להסביר מדוע שרת מאובטח הוא חשוב. לשרתים רבים יש מנגנוני אבטחה נוספים מלבד הסיסמה ושם המשתמש שאתם קובעים (שחייבים להיות קשים לניחוש).

תמיכה בגרסאות האחרונות של PHP – שרת שתומך בגרסאות האחרונות של PHP הוא שרת מאובטח יותר שמאפשר להריץ ספריות קוד מעודכנות. בפועל תוכלו להשתמש בתוספים מתקדמים בלי לדאוג לחוסר תאימות או פונקציות חסרות.

4 חברות מומלצות עבור אחסון אתרי וורדפרס

כאמור, לא כל חברות האחסון הן זהות, ויש מספר חברות שמציעות אחסון אתרי וורדפרס ייעודי. כלומר, מדובר כאן בחבילות אחסון שעברו קונפיגורציה מראש לאחסון של אתרים מהסוג הזה.

יש לשים לב שלא כל חברה שמציעה התקנה אוטומטית של וורדפרס היא כזו. למעשה, בדרך כלל התקנה אוטומטית של וורדפרס היא פונקציה של תוכנת ניהול השרת.

אחסון וורדפרס uPress

יו-פרס היא חברה ישראלית שמיתגה את עצמה מחדש לטובת אחסון של אתרי וורדפרס בלבד. החברה פיתחה מספר טכנולוגיות ייחודיות שמבטיחות אתרים מהירים ומאובטחים במיוחד. כמו כן, ממשק הניהול כולו הוא בעברית ולכן אפילו אם אתם לא מתמצאים בכל המונחים הטכניים תוכלו לנווט בו יחסית בקלות (אף על פי שלא בטוח שתצטרכו כלל לעשות זאת).

המחירים של uPress הם אומנם לא התחרותיים ביותר בשוק, אבל אם לוקחים בחשבון את כל הזמן שתחסכו בהתקנה וקונפיגורציה של תוספים, זהו כנראה אחד השירותים היותר משתלמים שתוכלו לקבל.

החברה מציעה הן אחסון אתרים שיתופי המיועד לאתרים קטנים ובינוניים והן אתרים מבוססי שרת ייעודי (VPS) המיועדים לאתרים גדולים שמקבלים נפח משמעותי של תנועה או עושים שימוש בכמות גדולה של תוספים מורכבים.

לחברה יש גם אפשרויות לקבלת כתובת IP ייעודית עבור מקדמי אתרים (כתובת ייעודית מאפשרת לקשר מאתר אחד לאתר אחר של אותו המקדם בלי לעורר חשד אצל גוגל).

»להצטרפות ליופרס«

 

אחסון וורדפרס JetServer

JetServer היא חברה ישראלית נוספת שמציעה חבילות מותאמות לוורדפרס (אם כי לא רק). החברה עושה שימוש במספר טכנולוגיות ייחודיות לקבל תוצאות מהירות במיוחד.

תוכלו לבחור מבין שלוש חבילות וורדפרס שונות. יש לשים לב שבכל חבילה ניתן לאחסון רק אתר אחד:

1.החבילה הראשונה מיועדת לאתרי תדמית קטנים יחסית הבנויים על וורדפרס (שמתאימים מאוד לוורדפרס למרות שבמקור היה מדובר במערכת לבלוגים).

2.החבילה השנייה מיועדת לבלוגים בסדר גודל בינוני  ויושבת על שרת עם מעבד חזק יותר.

3.החבילה השלישית מיועדת לאתרי מסחר בשילוב וורדפרס. אלו עושים בדרך כלל שימוש ב-WooCommere, שהוא תוסף מעט כבד ולכן עשוי לא להיות אופטימלי בהתקנות רגילות של וורדפרס. (במיוחד בכל מה שקשור לניהול המוצרים מאחורי הקלעים).

כל החבילות תומכות בהטמעה מהירה של שינויים מסביבת הפיתוח (Staging), כך שאם אתם עובדים עם מפתחי וורדפרס, יהיה לכם קל לראות את השינויים שנעשים בלי לגשת לסביבת הפיתוח עצמה. מנגד, אם אחד העדכונים גורם לפונקציה מסוימת לא לעבוד, הדבר יתבטא רק בסביבת הפיתוח והאתר הרגיל לא יקרוס.

מלבד זאת החברה ידועה ביחסי האנוש המעולים שלה ומציעה שירות למפתחי אתרים העושים שימוש בגישת DevOps.

»להצטרפות לג’טסרבר«

 

אחסון וורדפרס CloudWays

CloudWays היא חברת אחסון בענן שמחברת אתכם למספר ספק אחסון שונים בעולם מבניהם אתם יכולים לבחור את זה המתאים לכם ביותר. לכל ספק יש מספר קונפיגורציות פופולאריות, אך ניתן גם להרכיב קונפיגורציה מותאמת אישית (זהו כל הרעיון של אחסון ענן).

כל החבילות עוברות אופטימיזציות שונות מבחינת אבטחה ומהירות על מנת לספק ביצועים מקסימליים גם לאתרי וורדפרס. ואם בשלב מסוים תרצו להוסיף או להסיר משאבים תוכלו לעשות זאת בצורה חלקה בלי לעבור בין שרתים וירטואליים שונים.

CloudWays היא אומנם לא השירות הכי ידידותי למשתמשים מתחילים מכיוון שהוא מיועד ספציפית למפתחים, אבל בהנחה שיש לכם ידע טכני מינימלי, סביר להניח שתסתדרו (יש גם תוסף שמעביר אתרי וורדפרס קיימים).

אחסון אתרים בוורדפרס Easy Blog Networks – למי שמנהל כמות גדולה של אתרים!

עד עכשיו דיברנו על חבילות אחסון עם עושר רחב של תכונות, אבל טוב לדעת שיש גם אופציה הפוכה שבה תוכלו לפתוח עשרות אתרי וורדפרס קטנים שמיועדים בעיקר לצרכי קידום.

גם כאן מדובר על שירות מבוסס ענן, אך הוא למעשה מפקיע מכם את מרבית השליטה ומספק לכם אתרים שכבר הותקן עליהם וורדפרס ואפילו חבילת עיצוב בסיסית. כל אחד מהאתרים יושב על שילוב שונה של ספק אחסון וכתובת IP ולכן ניתן לקשר ממנו אל שאר האתרים במנוי שלכם ללא חשש.

מכיוון שהמשאבים עבור כל אתר הם מצומצמים יחסית, רצוי להישאר עם התוספים וההגדרות שהמערכת מספקת (כמו תוסף ה-SEO יוסט) ולא להתקין יותר מדי תוספים נוספים אם אין בכך ממש צורך. אפשר גם לראות מדדים שונים הקשורים ל-SEO כמו תאריך העדכון האחרון של כל אתר מבלי להיכנס לממשק של WordPress.

»להצטרפות ל-EBN«

 

אפשרויות אחרות עבור אחסון אתרי וורדפרס

לצד ארבעת החברות שההמלצות עליהן מתבססות על ניסיון אישי, יש לא מעט חברות אחסון נוספות:

SPD – אם אתם רוצים לבחור בחברה ישראלית בעלת ביצועים טובים, אך בלי התאמה ספציפית לוורדפרס ובמחיר מעט יותר נמוך מאלו בשתי החברות הישראליות שהזכרנו, SPD היא חברה וותיקה יחסית עם אפשרות להתקנה פשוטה של וורדפרס מלוח הבקרה של השרת.

FastComet – אם ללכת על אחד האחסונים הבסיסיים בחו”ל, אז FastComet  הוא השירות לבחור בו. במיוחד אם משווים את הביצועים שלו לשירותי אחסון כגון GoDaddy ו-HostGator שמהם רצוי להתרחק. יש לשים לב שהמחיר עולה לאחר תקופת התשלום הראשונית.

SiteGround – “SiteGround” נותנת תמורה טובה למחיר בסך הכול ויש לה גם אחסון וורדפרס ייעודי. רוב הביקורות ברשת לא בדיוק מהללות את הביצועים בשרתים השיתופיים (לא נראה שיש אפשרות לאחסון על שרת וירטואלי), אבל ייתכן שהם יספיקו לאתרים קטנים.

עוד כמה דברים שתמיד כדאי לבדוק לפני שבוחרים חבילת אחסון לוורדפרס (ובכלל)

  • מהו מקום האחסון הזמין ונפח התעבורה בחבילות הקטנות (לעיתים הם פשוט לא ריאליים גם לאתרים קטנים)?
  • לכמה אתרים מיועדת כל חבילה והאם יש אפשרות להוסיף כתובות IP ייעודית לצרכי SEO?
  • מהם ערוצי התמיכה הטלפונית הזמינים (בארץ לא נהוג לדרוש תשלום על תמיכה טלפונית בעוד בארה”ב לעיתים אתם מוגבלים למיילים / כרטיסי תמיכה).
  • בחברות היקרות יותר – האם יש אפשרות לקבל את הכסף חזרה אם אתם לא מרוצים לאחר 7 ימים או חודש?

בהצלחה! למידע נוסף על אחסון וורדפרס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

קידום העסק שלך במדיה חברתית

בעידן הדיגיטלי של היום, המדיה החברתית הפכה לכלי רב עוצמה עבור עסקים להתחבר לקהל היעד שלהם ולקדם את המוצרים או השירותים שלהם. שיווק בפייסבוק מדבר

קרא עוד »

קטגוריות

דילוג לתוכן