זה לא סוד שעסקים חייבים אתר ונוכחות אינטרנטית, בטח ובטח בתקופה שאנו חווים שבה הריחוק החברתי והסגר מעבירים את קהל הלקוחות לחפש עסקים ושירותים אונליין ובמקרים רבים להעביר את הקניות שלהם ממרכזי הקניות והחנויות השונות לקניה מקוונת.

[elementor-template id="1693"]

קיימות פלטפורמות שונות לבניית אתרים, מגוון רחב מאוד של חברות העוסקות בתחום ופרילנסרים רבים בתחום.

האם לבנות אתר בוויקס?

החלטנו לסקור עבורכם את Wix תוך כדי שאלת כמה שאלות שרבים שואלים לגבי וויקס והמטרה העיקרית היא לענות לשאלה, האם לבנות אתר בוויקס?

אז בואו נתחיל:

מי זאת וויקס?

לאלו מכם שלא מכירים, Wix הינה חברה ישראלית הנסחרת בנסדאק עם שווי שוק של מעל 13 מיליארד דולר. וויקס מפעילה מערכת לבניית אתרים מבוססת ענן בטכנולוגיית HTML5. על פי נתוני החברה ישנם למעלה מ-130 מיליון אתרים בעולם מבוססים על המערכת. לאורך השנים התמקדה וויקס בפניה לבעלי עסקים המעוניינים להקים בעצמם אתר עבור העסק אך עם השנים הוסיפה החברה אפשרויות וטכנולוגיות רבות המצריכות שימוש בבעל מקצוע.

האם וויקס תומכת עברית?

השאלה הנשאלת הכי הרבה פעמים והתשובה אליה היא חד משמעית, כן. אמנם מערכת ההפעלה של וויקס היא באנגלית (ועוד 7 שפות נוספות שאינן כוללות עברית) אך ניתן בוויקס להכניס תוכן בעברית, ליישר אותו לכיוון כתיבה מימין לשמאל ולייצר חווית גלישה מלאה בעברית. מרבית האפליקציות שוויקס מציעה כגון חנות, הזמנות, אירועים ובלוג תומכות בצורה מלאה בעברית.

האם וויקס ידידותית למשתמש?

וויקס מערכת מדהימה ועובדת בשיטת Drag & Drop, כלומר ניתן בקלות לגרור את האלמנטים על גבי המסך ולמקם אותם, לשנות את הגודל ולערוך אותם. העבודה בצורה זאת מאפשרת לכם להתרשם בכל שלב מהתוצר הסופי כי What you see is what you get. יחד עם זאת חשוב לציין שהמערכת כוללת טונות של אפשרויות עיצוב ובכדי ליישם אותם בצורה טובה ועקבית נדרשת התמקצעות והשקעה מה שעשוי להיות קשה מאוד עבור המשתמש הממוצע. 

האם ניתן לעצב אתרים יפים בוויקס?

חכמים אמרו שהיופי הוא בעיני המתבונן, אבל כן אתרי וויקס נראים טוב וניתן לעצב ללא גבולות. וויקס מציעה מבחר גדול מאוד של תבניות שנראות מעולה. אמנם כולן בשפה האנגלית אך ניתן לבצע התאמות ולהפוך אותן לעברית. אפשרויות העיצוב בוויקס הן כמעט ובלתי מוגבלות, הזזה של אלמנטים בתבנית לא מחייבת תכנות או ידע טכני, פשוט לחיצה ותזזוה של העכבר ושיניתם את העיצוב. בנוסף מציעה וויקס מאגר תמונות חינמיות לשימוש בעיצוב האתר.

האם וויקס יקרה?

שירותי WIX מבוססים על מודל freemium אשר מאפשר הקמה חינמית של האתר ואפשרות לשדרוג בתשלום לפיצ’רים ותוספות. וויקס לא גובה על מערכת ההקמה של האתר וניתן להקים מספר רב של אתרים על אותו חשבון ובחינם. באתרים חינמיים על פלטפורמת וויקס יש באנר פרסומי של וויקס ולא ניתן לקשר אותם לדומיין ייחודי. חבילות וויקס מתחילות ב5$ לחודש עבור חיבור האתר לדומיין ועד מעל 100$ לחודש לאתרים מורכבים שמצריכים פיצ’רים רבים. בהשוואה גסה למערכות אחרות ו/או לאחסון עצמאי מחירי וויקס הם בסביבות הממוצע. היבט נוסף חשוב הוא שוויקס לא גובה עמלת מכירה על אתרים בהם מופעלת חנות.

האם וויקס בטוחה?

אחד היתרונות הגדולים של העבודה עם וויקס הוא נושא האבטחה. החברה משקיעה רבות באבטחת האתרים, מניעת תקיפות האקרים ופריצות. מערכת וויקס עומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה, כל האתרים הם בעלי תעודת אבטחה (SSL) והסליקה באתרים עומדת בדרישות תקן PCI. מרכז השליטה של החברה פועל להגן על כלל האתרים של לקוחות החברה ובעלי האתרים נהנים משקט נפשי.

האם וויקס מתעדכנת ומתקדמת?

וויקס ממשיכה לפתח את המערכת ולהתקדם עם טכנולוגיות חדשות ומגוון רחב של פיצ’רים ויכולות שמתווספים כל הזמן. במקביל המערכת מתעדכנת על בסיס שוטף ובצורה אוטומטית ובעלי האתרים אינם נזקקים לבצע כל פעולה.

לסיכום:

ניסינו לתת מענה למרבית השאלות הנשאלות על ידי בעלי עסקים המחפשים פלטפורמה לבניית אתר לעסק שלהם וכאשר אנחנו משקללים את כלל התשובות ניתן להגיד בביטחה שמומלץ לבנות אתר בוויקס.

לא משנה אם זאת הפעם הראשונה שאתם בונים אתר או בעלי ניסיון בבניית אתרים, בניית אתר בוויקס  מספקת לכם את החופש הקריאטיבי והטכנולוגי לבנות את האתר שתרצו עם מגוון אפשרויות, תמיכה וידידותיות במחיר סביר.

כמובן שמאוד מומלץ לבחון ולהגדיר את צרכי העסק הספציפיים שלכם טרם אתם ניגשים לפרויקט של בניית אתר בוויקס. חשיבה מקדימה על צרכי העסק והאתר יחסכו לכם הרבה זמן, כסף ומאמצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.