קידום אתרי איקומרס וחנויות אינטרנטיות? קבלו שחקנית חדשה – צוות פרילנסרים פלוס ניסיון ממיטב משרדי הפרסום

הכתבה הבאה ודאי תעניין את כל מי שאי פעם חלמו על הכנסה צדדית שעשויה לגדול ולגדול, כזו שאינה בהכרח דורשת עבודה במשרה מלאה; וכך יצא שהקמה של חנויות אינטרנטיות או כפי שאלה מוכרות בעגה המקצועית – אתרי איקומרס (סחר מקוון) היא אחד הדברים המבוקשים ביותר.

שיווק בפייסבוק מדבר אליך? כל מה שצריך זה להשאיר לנו פנייה ונחזור בהקדם!

רוצה משהו מהיר יותר? אפשר גם לחייג: 058-7969900

כאשר קיים שיח בנוגע למכירה באינטרנט, ראשית יש להבין כי חשוב לבצע הפרדה בין ניהול חנות בחסות דומיין שהוא חנות אינטרנטית ענקית בדמות דומיין שאינו בשליטתנו המלאה – דוגמת אמזון, איביי עליבבא ועוד, לבין מצב בו לנו עצמנו קיים אתר אינטרנט שמהווה חנות שניתן לסלוק בו ולרכוש מוצרים או שירותים ישירות אונליין.

אם אני רוצה חנות באמזון ושתהיה רווחית – מה עלי לדעת, ומה זה דרופ שיפינג (drop shipping)?

הדבר הראשון שנציין בכתבה הזו לגבי חנות בחסות דומיין שאינו בשליטתנו המלאה, הוא כי אנו עובדים על הקצאת פרילנסרים לסיוע להמונים בכל הקשור לניהול חנויות אינטרנטיות בחסות בינלאומית של מותגי מכר מקוון (אמזון, עליבבא, איביי וכיו”ב).

חרף האמור לעיל, נציין כי אחד הדברים שהכי חשוב לקחת בחשבון כאשר שוקלים פתיחה של חנות אינטרנטית בחסות מותג אשר הדומיין שלו אינו בשליטתנו, יהיה לא אחר מאשר בדיקת ביקושים, סקר שוק וסקר מתחרים; היות ואנו עומדים לשאת בתכנית עסקית או תכנית פעולה אשר ידרשו מאיתנו ימי עבודה שמספרם אינו מבוטל, עלינו לבדוק בשלבים הראשונים של בדיקת ההיתכנות, על אלו מוצרים בשוק יש כרגע איזשהו באז (קהל קונים ש’עושה מהם עניין’ ולכן קצב גדילת מגמת ההתעניינות בעלייה או כבר הינו גבוה, קרי, קיים ביקוש).

לאחר שבחרנו במוצרים הרצויים והנחשקים שלנו, חשוב לוודא שאנו יודעים כי היום אין צורך אמיתי לקנות סטוק ולהחזיק במחסן של ההורים שלנו מוצרים אותם ברצוננו למכור ללקוחות גלובליים; ישנה שיטה הנקראת דרופ שיפינג, או הקמת חנות דרופשיפינג. הפירוש המילולי כאן הוא: ‘תוריד את השילוח’, או: ‘שכח מנושא השילוח’ – לא מתוך רצון לומר: ‘לא שולחים לקונים מוצרים’, אלא מתוך רצון להביע: ‘נותנים לקונים לקנות בחנות הדרופ שיפינג שלנו עבור מחיר יחסית יקר, ואז לאחר שרכשו, נרכוש אנחנו את המוצר בעצמנו באמצעות חנות אינטרנטית אחרת ובעבור מחיר זול יותר, ורק אז נשלח מוצרים ללקוח – וכל זאת מבלי שהחזקנו באותם המוצרים המדוברים באופן פיזי’.

קידום אתרי איקומרס וחנויות אינטרנטיות
קרדיט: מיכאל גוטליב

עד כמה מצליחים אנשים שפותחים חנויות אינטרנטיות ומה ההבדל בין קידום חנות אינטרנטית לקידום אתרי איקומרס?

לשאלה הטמונה בחלקה הראשון של כותרת זו כמובן תשובות רבות. יחד עם זאת נספר לכם במסגרת כתבה זו, כי ישנם גורמים ויוצרים דיגיטליים, אשר מצליחים לייצר פרנסה נאותה ביותר מאותן חנויות אינטרנטיות, משמע – ישנם לא מעט אנשים בארץ (ובעולם) שמתפרנסים יפה מאוד (ולבריאות!) מעצם ניהול של חנות אינטרנטית המנוהלת בעיקרון של Drop Shipping.

לגבי חלקה השני של הכותרת האחרונה שקראתם: ‘ומה ההבדל בין ניהול חנות אינטרנטית לבין קידום אתרי איקומרס?’; נציין כי בעוד חנות אינטרנטית יכולה להיות – כפי שהוסבר לעיל, בחוסות מותג בינלאומי המאפשר לנו יצירת חנות בקטעון פצפון בתוך אתר עצום אשר לו אין לנו גישה, ניהול של אתר איקומרס ולאחר מכן יצירת מצב בו קיים קידום אורגני לאותו אתר איקומרס – משמעו כי רכשנו דומיין משלנו, רכשנו גם אחסון על שרת מצוין ומרווח, וכעת ביכולתנו לקדם, למכור וכפועל יוצא של כך להרוויח הרבה יותר, עקב מכירה לא רק של מוצר אחד (או מוצרים בודדים), אלא מזו של מוצרים רבים אותם נוכל לנהל באופן קפדני שאף יסביר לנו לאלו מוצרים ישנה דרישה גואה יותר, ולאלו מוצרים ישנה דרישה פחות גבוהה.

מצב זה משמעו כי אין לנו עוד צורך להסתמך, או להיות נתונים לחסדיהם של מותגי שילוח ומסחר בינלאומיים, על מנת ‘לזכות’ במיקומים טבעיים ואורגניים מגוגל – עבור לא אחרים מאשר המוצרים אותם ברצוננו למכור.

סקרים המבוצעים חדשות לבקרים, מוכיחים שוב ושוב (ובפערים משמעותיים), כי קהל הגולשים נוטה לבחור באופן מובהק בתוצאות אורגניות, ואף נוהג לבצע לא מעט מן הרכישות באמצעות אותו הערוץ האורגני. תקראו לזה אמון, תקראו לזה לסמוך יותר על התוצאה, העיקר שתקראו לבעל הבית ששכר אתכם, כדי להראות לו שחור על גבי לבן את נתוני התנועה לעמודי המוצר המובילים שלכם תוך הצלבה לרמת הפדיון וה-ROAS.

ומה לגבי בעלי אתרים קטנים יותר שמעוניינים בקידום אתרי איקומרס (אתרי מכר מקוון)?

נציין כי במרוצת השנים שמענו רבות על בעלי אתרים מקומיים אשר הפכו את אתר-האינטרנט שלהם לחנות אינטרנטית, על ידי הוספת אזור מכר באתר וחיבורו של האתר לשירותי סליקה.
גם במקרים מסוג זה, חשוב לציין כי חרף החוסר באותה רוח גבית ובינלאומית בדמותו של מותג רציני – ניתן לגרום לכל העסק הזה לקרום עור וגידים – גם כאשר מדובר בעסק משפחתי שמתחיל בקטן; רוצה לומר, הכל תלוי בביקוש, עובר דרך הבנת התכנית העסקית, המודל הכלכלי ותכנית השיווק הדיגיטלית אשר נתפרה למידותיו של אותו אתר חנות – יהיה גודלו באשר יהיה. 

איך אפשר לקדם אתרי איקומרס? אלו טקטיקות זמינות עבור בעלי אתרי חנות שאינם מותגי ענק? 

אז כמובן שכאשר מדובר בקידום אתרי איקומרס, ניתן לייצר תכנית של קידום ממומן – במסגרתו יעלו קמפיינים של שופינג ועוד, אך משווקים מערביים מביני דבר , יודעים כי קהל הגולשים והגולשות מעדיף דווקא תוצאות אורגניות.

לאחר שביססנו הבנה זו, נדע כי שווה מאוד יהיה לבצע סקר שוק במסגרתו נבחן עבודה אל מול סוכנות או חברה לקידום אתרים אורגני, על מנת להגיע למצב שיש לנו מקדם אתרים אשר בקיא ואפילו מומחה בקידום אתרי איקומרס.

כיום, זה כבר עניין ידוע ורווח בתעשיית השיווק הדיגיטלי, כי מספרים לא מבוטלים מתוך אותם מקדמי אתרי איקומרס מומחים מייצגים אנשים אשר בילו שנים רבות בעבודה שכללה ישיבה בתוך חטיבות הדיגיטל הגדולות בישראל – אלו הנמצאות בבעלותם של משרדי הפרסום הגדולים ביותר בישראל; שם לרוב ניתן יהיה לאתר ולמצוא את אותם בנים ובנות שגם יודעים ומתמחים בקידום אורגני של אתרי איקומרס, אך מאידך גם ניהלו קמפייני שופינג ועוד במימון של מיליוני שקלים באורח שנתי.

חברה או פרט אשר יש באמתחתם מספיק ניסיון בקידום של אתרי חנות ואיקומרס, יידעו כיצד לקבל מבית העסק את רשימת המוצרים או השירותים האסטרטגיים ביותר, תוך שימת דגש של המקדם בקידומם. אם ישנו עניין ששווה להזכיר בנשימה אחת כאשר מדובר בקידום אתר מכר, יהיה זה נושא הזמן אשר ייקח לתוצאות של עמודי המוצרים להגיע למקומות ריאליים בעמודי התוצאות של גוגל, אך בסופו של יום בעלי אתר איקומרס אשר יקפידו על ביצוע אסטרטגיות של קידום אתרים אורגני לאורך זמן יקבלו הרבה בחזרה, בעיקר התברגות טובה וגבוהה יותר בעמודי התוצאות של גוגל על אותם ביטויי ליבה המייצגים מוצרים אותם ברצונם למכור והרבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

בניית דפי נחיתה - קונטקט מי

דפי נחיתה: המדריך למתחילים

המאמר הזה יהיה ארוך ומעניין, בו ננסה לשלב את כל המידע הבסיסי לגבי דף נחיתה מוכר: יצירת דף נחיתה, קידומו והאופטימיזציה שלו. החומר ללא ספק

קרא עוד »

קטגוריות

דילוג לתוכן