[elementor-template id="1693"]

המסחר המקוון או כמו שהוא נקרא באנגלית E-Commerce הוא עולם חדשני ודינמי שצומח מאוד יחד עם עולם הדיגיטל עצמו. במאמר הבא ניתן לכם רקע על עולם המסחר המקוון ומה צריך לדעת לפני שבונים חנות וירטואלית.

למה מסחר מקוון?

ככל שישנם יותר אנשים אשר מחזיקים טלפונים סלולריים, ככה ישנם יותר אנשים שמשתמשים באינטרנט וזמינים לבצע מחקר ורכישה אונליין. בשנים האחרונות מחקרים וסטטיסטיקות על עולם המסחר המקוון מראים שהתחום בעלייה בין אם מדובר בסוחרים מקומיים שלקחו שירות של בניית חנות וירטואלית, או כאשר מדובר במותגי ענק כמו אמאזון אשר צומחים בשווי המניה שלהם באופן מתמיד והצליחו לגדול עד כדי כך שהם ממציאים את עצמם מחדש בכל תחום.

חשוב לזכור שאמאזון התחילה מחזון של למכור ספרים באינטרנט, וכיום החברה משווקת אין סוף שירותי כולל מכירת שרתי אחסון ומחשוב בענן.

בנוסף, הגולשים מתרגלים לבצע בדיקות לפני קנייה ובירורים שונים באינטרנט לפני שהם מחליטים לקנות מוצר. לכל הפחות הם משווים מחירים וכיום גם בודקים את ההוכחה החברתית של המוצר. זה אומר שהם מחפשים בגוגל האם יש אנשים המרוצים מהמוצר הזה, ולפעמים גם מחפשים  אלטרנטיבה למוצר. ממש בשאילתת חיפוש כזו:

Alternative to ______ (אלטרנטיבה ל _____ למשל תוכנה מסיימת)

אם קראתם עד לפה, כנראה שהבנתם שהתחום הזה גדל במס’ רחב של מישורים שמאפשרים לעולם המסחר להפוך למקוון.

למה כל כך קשה לבחור חברה לבניית חנות וירטואלית?

פונים אלינו לא מעט לקוחות שרוצים שירות של בניית חנות וירטואלית ולרוב הלקוחות בארץ ובעולם קשה להחליט באיזו חברה לבחור. למה זה כל כך קשה? מכיוון שלתחום בניית האתרים או השיווק באינטרנט אין חסם כניסה. וזה אומר שכל אחד יכול ללמוד קוד ולהציע לכם שירות של בניית חנות. כיום ישנן מערכות המאפשרות לבנות חנות מבלי לדעת לכתוב אפילו שורת קוד אחת. רק מה, זה לא אומר שאותם “מקצוענים” אשר מציעים לכם לבנות חנות וירטואלית הם באמת מקצוענים בחנויות וירטואליות.

תאורטית גם אם אותו גוף שמציע לכם שירות של בניית חנות וירטואלית הוא מתכנת, זה לא אומר שהוא באמת מבין בעולם המסחר המקוון. זה לא אומר שהוא יודע כיצד חנויות וירטואליות צריכות להיות בנויות. מכיוון שיש הבדל בין קוד לבין אתר. אתר אמנם בנוי מקוד אבל גם אם תיקחו מהנדס הוא לא ידע כיצד להנדס לכם דלת כמו של Mazda למשל, אלא אם כן יש לו מידע רלוונטי.

בשורה התחתונה: מה שאתם צריכים בהכרח זה לא מתכנת וגם לא “בונה חנויות וירטואליות” שלמד איזה קורס קצר כיצד להפעיל בונה דפים מסוים או מערכת אוטומטית כמו Shopify. מה שאתם צריכים זה מישהו שמבין בעולם המסחר המקוון. מישהו שניהל חנויות, מישהו שבנה חנויות, מישהו שעבד מול חנויות שבאמת מוכרות בפועל באינטרנט. ללא כל זה, הסיכוי שהחנות הוירטואלית שלכם תעבוד כמו שצריך יצנח דרמטית.

פונים אלינו לא מעט לקוחות אשר רוצים קידום של חנות וירטואלית, פרסום של החנות הוירטואלית או עזרה בפיתוח של חנות וירטואלית קיימת. הבעיה היא שאי אפשר לעשות כלום עם אתר כאשר הוא לא בנוי טוב. מעבר לזה, אי אפשר לעשות כמעט שום דבר עם חנות וירטואלית שלא בנויה כמו שצריך כי בחנויות וירטואליות זה כמו באתרי אינטרנט רגילים, רק קשה יותר. כי הרמה הרבה יותר גבוהה. גם של השיקולים המקצועיים וגם של השיקולים הטכניים.

בשורה התחתונה: בחרו חברה שיש לה ניסיון מקצועי בתחום. מכל השיקולים שפרטנו עד כה הסיבה אמורה להיות ברורה לכם. אם לא נחדד – אתם ממש לא רוצים שהעסק שלכם שאותו העברתם לאינטרנט יהיה נתון בידיים של גוף שיכול להפיל לכם אותו ברגע.

אז במי כן לבחור?

כמובן שבנו אלא מה..? סתם, צוחקים. כמובן שזה תלוי בצרכים שלכם. חברות שונות יציעו פתרונות שונים בעלויות שונות. לפני שאתם חושבים על חיסכון בתקציב תחשבו על איזה מוצר אתם רוצים לקבל. חשוב שתדעו לבצע מחקר שוק מספיק טוב, וגם למצוא אנשים שאתם מרגישים שהם אמינים ושנעים לכם לעבוד איתם.

וורדפרס? מג’נטו? מערכת סגורה של חברה מסויימת? שופיפיי?

על כל אחת מהפלטפורמות הנ”ל ניתן לבנות חנות וירטואלית מקצועית בהחלט. על כל אחת מהפלטפורמות האלו גם ניתן לבנות חנות וירטואלית שהיא לא מקצועית בכלל ותיצור לכם רק בעיות.

במאמר הזה לא נרחיב ונסקור את כל האפשרויות, אך נספר לכם שאם אתם רוצים להתקדם עם העולם אז כדאי לכם לבחור בקוד פתוח.

מערכת מג’נטו – כמה נקודות

לרוב העסקים בארץ מערכת מג’נטו תהיה יקרה מדי מכיוון שמדובר בעלויות של החל מ 30 אלף ש”ח (יכול גם להגיע לפי 4  בקלות) לבניית אתר מקצועי מתוך סקר שוק שעשינו בקרב קולגות שלנו. הטיפ שלנו הוא: אם אתם רק מתחילים למכור דרך האינטרנט, אז אין לכם צורך ממשי במערכת מג’נטו. היא גם יקרה מבחינת משאבי השרת שהיא צורכת (כבדה) וגם התחזוק שלה הוא יקר מאוד. נוסיף על זה שקשה מאוד למצוא בארץ מתכנתי מג’נטו.

מערכת וורדפרס – כמה נקודות

רוב האתרים בעולם יושבים על וורדפרס – איך זה גורם לכם להרגיש? האם זה עוזר לכם לבחור פה כפלטפורמה מקצועית לבניית החנות הוירטואלית שאתם חולמים עליה? ואם נספר לכם שמערכת וורדפרס נועדה במקור ליצירת בלוגים ושהמון מקצוענים טוענים שוורדפרס לא מתאימה להיות חנות מקצועית? עכשיו אתם מרגישים אחרת.

זו בדיוק הבעיה. כל מי שתתייעצו איתו יאמר לכם משהו אחר. זה נכון לגבי כל מערכת לבניית חנויות וירטואליות אך הצגנו לכם את הקונפליקט הזה בכוונה בקטע על וורדפרס כי היא המערכת הכי שנויה במחלוקת כאשר מדברים על חנויות וירטואליות. לפחות כאלו הבנויות לייצר תנועת גולשים רבה וכמובן הרבה מכירות של הרבה מוצרים, בכל חודש.

מומחה אחד יגיד שהוא בנה מאה חנויות עד היום על וורדפרס ושכולן עובדות נפלא, מומחה אחר יבוא ויראה שזמני הטעינה איטיים ושכנראה החנויות האלו לא מוכרות מספיק בכדי להיחשב “מקצועיות”.

התשובה שלנו? זה תלוי במי שבונה לכם את האתר. זה הטיפ שאנחנו תמיד נותנים לגבי בניית אתרים וזה הטיפ שאנחנו ניתן גם לגבי בניית חנות וירטואלית. זה בעצם המסר שאנחנו מנסים להעביר במאמר הזה.

אל תתבלבלו מעולמות המושגים והמנופחים! זה מה שקורה ללקוחות ולכן הם חושבים שהם הגיעו לרמה טכנית מספיק גבוהה, ואז אנחנו נתקלים בלקוחות שבנו להם כבר בפעם השלישית את החנות הוירטואלית וזה עדיין לא מספיק טוב. והם מרגישים שגנבו להם כסף או דפקו אותם.

השיטה המומלצת ביותר:

מה שאתם צריכים זה ללכת ל-3 ספקים שמציעים משהו שנראה לכם סביר אחרי סינון ראשוני.
לאחר מכן נסו להיפגש עם שלושתם ולספר לכל אחד מהם על השני ולראות שלא פספסתם שום דבר חשוב. אם יש איזה פגם ממשי או רציני בחברה אחת ממנה אתם לוקחים הצעת מחיר – החברה השניה שמתחרה בה בהצעת המחיר כבר תגיד לכם את זה.

כמובן שלנסות ולדבר עם לקוחות מרוצים זה תמיד טוב – רק קחו בחשבון שייתכן שהם משוחדים ולא תמיד ממליצים באופן מקצועי אלא באופן חברי, בהתאם לקשרים שלהם עם חברת בניית החנויות הוירטואליות.

לסיכום:

בחירת חברה או מערכת לבניית חנות וירטואלית, או קבלת תכנית עבודה ורשימת טיפים מוכנה מראש לבניית חנויות וירטואליות באופן כללי זו פשוט משימה בלתי אפשרית. לכל עסק ישנם צריכים תקציביים, טכנולוגיים, תפעוליים ועוד מגוון שיקולים אין סופי ככה שאם תנסו ללכת ולהיות מומחים בעצמכם אתם תבזבזו זמן יקר וייתכן שתסתכנו בלעשות לעצמכם נזק.

קחו הצעותמחיר משלוש חברות מקצועיות, בדקו את תיק העבודות שלהן וזכרו. זו לא המערכת – אלא זו החברה עצמה. החנות הוירטואלית שלכם תהיה מקצועית על כל מערכת כל עוד מי שבונה לכם אותה זו חברה הגונה ומקצועית. אם תשוו כמה כאלה אז מצבכם ישתפר ותקבלו מידע רלוונטי.

מבולבים? מוזמנים לשוחח איתנו ולקבל ייעוץ בבניית חנות וירוטאלית

רוצים שנבנה עבורכם חנות וירטואלית? שנעזור לכם בהקמת חנות וירטואלית? צרו קשר ונציגמטעמנו יחזור אליכם בהקדם (:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.