חלק מהותי מכל אסטרטגיית שיווק דיגיטלי הוא היבט היעילות. כלומר – כיצד ניתן להגדיר, לקדם ולנהל מספר גבוה של עמודי תוכן בזמן יחסית מועט בלי לשרוף שעות רבות על עבודות קידום מתישות. פעולות קידום יחסית פשוטות כמו יצירת תגיות מטא, בניית מבנה קישורים או ניתוח של מילות מפתח, אלו פעולות שבאופן עקרוני ניתן לעשות באופן ידני, עם זאת הן גוזלות זמן רב – בפרט כאשר מדובר במספר רב של עמודי תוכן. עבור הפעולות הללו – ועוד רבות נוספות – נוצר תוסף ייחודי הנקרא תוסף יוסט (Yoast) המאפשר לבצע פעולות רבות בעלות השפעה משמעותית על הקידום, בזמן יחסית מועט וכמעט ללא מאמץ.

[elementor-template id="1693"]

תוסף יוסט בלעדי אך ורק לפלטפורמת בניית האתרים וורדפרס (WordPress)

קידום אורגני – השיטה העדיפה

על אף היתרונות הבולטים הקיימים לשיטות קידום ממומנות כמו פרסום בגוגל, כמו תוצאות מיידיות וחשיפה גבוהה מאוד לקהל יעד ספציפי – כזה שרק ענקית תוכן כמו גוגל מסוגלת להגיע – קידום אורגני בגוגל נחשבת לשיטה מומלצת ומבוקשת יותר. במידה רבה, קידום אורגני עדיפה על פרסום ממומן בגלל התוצאה הסופית: בשיטת הקידום האורגני, בסיום התהליך אתם תהיו בעלים של נכס דיגיטלי מצליח, משמעותי ובעל חשיפה רחבה, להבדיל משיטת הקידום הממומן שבה הטראפיק באתר שלכם פשוט ייפסק ביום שתחליטו להפסיק לשלם לגוגל. וורדפרס נחשבת לבירת הקידום האורגני – כמעט שליש מהאתרים הגדולים בעולם עושים שימוש במערכת של וורדפרס וכמעט כל מקדם אתרים מתחיל מתאהב בה.

תוסף יוסט, כאמור, הוא התוסף המשמעותי ביותר לכל מקדם אתרים שעובד בפלטפורמה של וורדפרס ומגלם בתוכו יתרונות רבים ושיטת עבודה יעילה ונוחה.

התקנת התוסף והגדרות ראשוניות

כדי להתקין את התוסף עליכם להיכנס לקטגורית תוספים (Plugins) בדף הבית של האתר שלכם בוורדפרס, לאחר מכן הקלידו בשורת החיפוש את המילה Yoast והקליקו על התקן עכשיו. לאחר מכן, עליכם להיכנס אל התוסף ברשימת התוספים המותקנים ולהפעיל אותו. 

כעת, כל מה שעליכם לעשות הוא להגדיר את התוסף כך שיתאים למטרות ולצרכים שלכם: היכנסו אל הגדרות התוסף, ותחת הקטגוריה “כללי” תמצאו את תבנית “הגדרה ראשונית של SEO” – מתחתיה אתם תראו את הבעיות שהתוסף מצא והתראות חשובות.

השלב הבא יהיה להקליק על קטגוריית “מאפיינים” ולהתחיל בעבודה: להפעיל את הפיצ’רים השונים שהתוסף מציע (ניתוח SEO, ניתוח קריאות, עוגני תוכן, מונה קישורים, אינטגרציית Ryte ועוד. ההמלצה הרווחת היא להפעיל את כלל הכלים והפיצ’רים שהתוסף מציע)

כאן המקום לציין שניתן, באופן עקרוני, לדלג על שלב אשף ההתקנה של יוסט ולהחיל את ההגדרות באופן ידני כך שיתאימו לכם באופן אישי.

מבט מהיר על כלי הניתוח השונים

תוסף יוסט מכיל בתוכו מספר כלי ניתוח מתקדמים שביכולתם להקל באורח ניכר על עבודת הקידום, וריכזנו עבורכם את הכלים המשמעותיים והנפוצים ביותר שהתוסף מציע בליווי הסברים קלילים.

אינטגרציית ריית’ (Ryte)

כלי מתקדם שתפקידו לאבחן בעיות באינדוקס האתר ולהתריע מפניהן. ברירת המחדל של כלי האינטגרציה היא לבדוק את האינדקס של עמוד הבית בלבד, אולם ניתן לנתח גם את האתר כולו באמצעות לינק חיצוני ייעודי. תוצאות האבחון יופיעו בשלושה קטגוריות: צבע ירוק – אין בעיות אינדוקס באתר; צבע אפור – לא ניתן לאבחן את האינדקס או צבע אדום – התוסף מצא בעיות באינדוקס.

ספירת קישורים

כלי שתפקידו לספור את מספר הקישורים היוצאים והפנימיים מכל עמודי התוכן באתר שלכם. ככלל, ולמרות הדעה הרווחת קישורים יוצאים הם בעלי השפעה חיובית על קידום האתר שלכם בגוגל – טבעי שלא ניתן יהיה לסקור את כל המידע שאנחנו מספקים בתוך המאמר והאתר שלנו, ולכן הגיוני שבמקרים מסוימים נפנה את הגולש להעמקת תוכן באתרים אחרים. באמצעות תוסף יוסט ניתן לעקוב אחר אלו. שימו לב שלא להתבלבל עם קישורים נכנסים מרחבי הרשת לאתר שלהם – אלו סוג שונה של קישורים.

מפות XML

מפות XML בעצם בונה עבורכם מפת אתר ייחודית המשקפת את האתר שלכם באופן מלא ומקצועי תוך ירידה לפרטים הקטנים וההכרחיים. באמצעות המפות שהתוסף בונה תוכלו “להגיש” את האתר שלכם – בצורה קלה וממוקדת – למנועי החיפוש השונים ועל ידי כך לסייע בקידום האתר שלכם.

ניתוח SEO

אולי הכלי החשוב ביותר שקיים בתוסף. הכלי בודק ומאבחן את האתר שלכם מכמה היבטים ומעניק מידע רב על מספר היבטים: אורך של הטקסט, צפיפות מילות המפתח, אורך הכותרת, תיאורי מטא, תגיות ALT ועוד. לאחר הניתוח, התוסף מעניק “ציון” בדמות “נורות חיווי” ירוקות או אדומות כאשר הירוקות מעידות על עבודה טובה והאדומות דורשות תיקון ועבודה נוספת.

הגדרות מתקדמות

מלבד הכלים המסורתיים של יוסט, התוסף מאפשר לשנות את הגדרות ברירת המחדל ולהפוך אותו למותאם אישית אפילו יותר. האופציה הזו מכוונות לפלח המקצועי יותר של מקדמי האתרים. בהגדרות המתקדמות תוכלו לשנות את התוכן שמופיע לפני ואחרי הפוסטים המופיעים בפיד של ה-RSS בוורדפרס, שינוי הגדרות ברירת המחדל של פירורי הלחם (ה-Breadcrumbs) או לשנות את ההגדרות של הקישורים הקבועים באתר שלכם.

ככלל, אין סיבה ממשית לשחק בהגדרות המתקדמות של התוסף – הגדרות ברירת המחדל של יוסט נחשבות ליעילות וטובת מספיק ורק במקרים נדירים מתעורר הצורך לשנותם.

יוסט – גרסת הפרימיום

מלבד הגרסה החינמית – הנחשבת למקצועית, יעילה ונוחה במיוחד – ניתן לרכוש את גרסת הפרימיום של התוסף. גרסת הפרימיום מציעה תוספת של כלים ופיצ’רים חשובים כאשר התוספת המשמעותית ביותר היא תמיכה טכנית 24/7. מלבדה, אם תרכשו את גרסת הפרימיום אתם תהנו מתצוגה מקדימה של שיתופים ברשתות החברתיות, ביצוע הפניות, מיקוד תוכן של כמה מילות מפתח במקביל ועוד. למעשה, ניתן למצוא את הכלים האלו בתוספים חינמיים אחרים וגרסת הפרימיום של יוסט תייתר עבורכם את האפשרות הזו.

כמו כן יוסט מציעה כלים נוספים הניתנים בתשלום  שתפקידם לקדם אתרי חדשות, סרטוני וידאו או עסקים מקומיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.