מהלכי שיווק מנצחים מתחילים בתוכנית עסקית חכמה

עולם השיווק ועולם העסקים קשורים זה לזה באופן שלא ניתן להפרידם אחד מהשני. כדי שעסק יצליח הוא חייב לפתח אסטרטגיות שיווק חדשניות וליישם אותן במקומות הנכונים כדי להשיג את היעדים העסקיים. 

שיווק בפייסבוק מדבר אליך? כל מה שצריך זה להשאיר לנו פנייה ונחזור בהקדם!

רוצה משהו מהיר יותר? אפשר גם לחייג: 052-9095407

משוואת ההצלחה של העסק פשוטה, ניהול עסקי נכון מגובה בשיווק מתאים מביא הצלחה. ככל שהשיווק בעסק נכון ומדויק יותר כך מחלקת המכירות בעסק מניבה ביצועים טובים יותר.

תוכנית עסקית קודמת לתכנית השיווק

כאשר אנחנו משווקים את העסק שלנו אחד הדברים הכי חשובים הוא לבסס תוכנית עסקית המכילה בתוכה את פרק השיווק. תוכנית זו צריכה להיות ייחודית למותג ומותאמת באופן מלא למאפיינים הייחודים של העסק בזירה בה העסק פועל. התוכנית העסקית תכלול גם דרכי התמודדות עם מצבים של אי הצלחה או האטה במכירות עם דרכי פעולה להתגבר על המכשולים. כך נוכל להיות מוכנים לכל מצב שיבוא  מבחינה עסקית ושיווקית.

תוכנית שיווק כחלק מהמאמץ העסקי

תקופת הקורונה הדגישה יפה מאד את הצורך של בניית תוכנית עסקית, את האתגר של תפעול העסק תחת מסגרת חוקית מאתגרת מאד וכן את המאמץ השיווקי שעסק היה נדרש להשקיע כדי לייצר תזרים.

עסקים שפעלו עם תכנית עסקית מסודרת ברוב המקרים פעלו גם בערוץ הדיגיטלי וגם בערוצי האופליין, כך שהמאמץ השיווקי בתקופת הקורונה הופנה למדיה הדיגיטלית ופחות לפרסום מסורתי: עיתונות, טלוויזיה או שלטי חוצות.  

עסקים בעלי אסטרטגיה עסקית הכוללת פעילות בזירה הדיגיטלית, גילו שהרבה מאד כסף מתגלגל בדיגיטל בתקופת הקורונה ולכן ההשקעה בפרסום דיגיטלי וקידום אורגני היתה משתלמת במיוחד ואותם עסקים שברו שיאים במכירות בחודשים מרץ ואפריל 2020.

איך תוכנית השיווק מושפעת מהתוכנית  העסקית?

בעידן הקורונה אחד המהלכים השיווקים בהם נקטו עסקים היתה העברת מסר מרגיע היה באמצעות פופאפים באתר, תגבור מערך ההזמנות והשליחויות, ושיפור אמצעי המיגון להבטחת בריאות הלקוחות. הכל נעשה באופן מודע מתוך התוכנית העסקית של כל עסק ועסק, תוכנית שקיבלה תפנית בעת המשבר, אך הייתה מאורגנת מראש למצב שכזה. התוצאה היתה, תגובתיות מהירה מאד של מערך השיווק, קיצוץ הוצאות לא רלוונטיות וחיזוק הוצאות שיווק במקומות הנכונים: מנועי חיפוש, רשתות חברתיות, אתרי תוכן. 

שיווק נכון לעסקים – ממה חשוב להימנע?

שיווק נכון הוא קודם כל אסטרטגיה שיווקית, הנגזרת מההבנה שהעסק פועל בזירה תחרותית. אם אתם פועלים בתחום שלכם לפי תחושות בטן, מחליטים על הוצאות שיווק בצורה שרירותית ולא פועלים על בסיס תוכנית עסקית מבוססת יעדים חשוב מאוד שתעצרו מלבזבז ותעברו למודל חכם יותר. היופי בתוכנית עסקית הינו שכל דבר נכנס למסגרת, לכל פעולה שאתם עושים בעסק יש השפעה על יתר המחלקות בעסק שלכם ולכן שליטה ובקרה זהו שם המשחק בעולם העסקי. אתה יכול להשפיע רק במקומות בהם יש לך שליטה וזה בדיוק מה שתוכנית עסקית טובה עושה, היא מעניקה לך שליטה אמיתית על העסק שלך ומעבירה אותך ממצב של עובד בעסק למצב של מנהל בעסק. 

תוכנית שיווק מבוססת תוכנית עסקית = הצלחה 

בסופו של דבר כאשר אנחנו משווקים את העסק שלנו אנחנו צריכים תוכנית שיווק מצויינת תחת ניהול של מנהל שיווק, מצד שני קבלת החלטות עסקיות צריכות להתקבל ברמת המנכ”ל ולכן, העוצמה של העסק היא בשילוב הכוחות, בין המערך העסקי למערך השיווקי, המאפשר ניווט מדוייק בכל סיטואציה, בכל אחד משלבי ההתפתחות של העסק. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

פרסום באינטרנט

פרסום באינטרנט

כל בעל עסק יודע שעל מנת שהעסק שלו יהיה מוכר ורווחי, עליו לשווק ולפרסם את העסק שלו בצורה הטובה ביותר. בעוד שבעבר הפלטפורמות הרלוונטיות עבור

קרא עוד »
האם לבנות אתר בוויקס?

האם לבנות אתר בוויקס?

זה לא סוד שעסקים חייבים אתר ונוכחות אינטרנטית, בטח ובטח בתקופה שאנו חווים שבה הריחוק החברתי והסגר מעבירים את קהל הלקוחות לחפש עסקים ושירותים אונליין

קרא עוד »

קטגוריות

דילוג לתוכן