למה חשוב להנגיש את האתר שלכם?

עסקים רבים המקיימים פעילות מסיבית דרך האינטרנט עושים זאת דרך אתר פרטי שלהם. רבים מקבלים שירותים מאתרים אחרים שמספקים שירותים נוספים.

שיווק בפייסבוק מדבר אליך? כל מה שצריך זה להשאיר לנו פנייה ונחזור בהקדם!

רוצה משהו מהיר יותר? אפשר גם לחייג: 052-9095407

יש אחרים שמפרסמים עצמם באתרי חדשות, וכן הלאה. לכן ניתן לומר, כי מרבית המידע והתוכן על פעילות העסקים הללו וגורמים אחרים מגיעים מאתרים שנבנים לצרכי העברת מידע, פרסום, מכירות וכיוצא בזה. אתם בונים את האתר הפרטי שלכם בהתאם לצרכיכם וחייבים לקדם אותו במרחבי האינטרנט. המטרה הסופית של כל אחד מכם היא לחשוף אותו לכמות הרבה ביותר של גולשים. חשיפה משמעותה קבלת מידע ללקוח שעשויה להביא להנעה לפעולה. יצירת קשר, רכישת מוצר או שירות הן פעולות שבסופן עשויות להיווצר מכירות שיובילו להכנסות טובות לעסק שלכם.

הנגשת אתרים

בישראל כמו בארצות רבות בעולם יש אוכלוסייה מוגבלת. אחוז המוגבלים בישראל עומד על כ 22% וזהו נתח נכבד מאוד באוכלוסיה. אנשים הסובלים ממוגבלויות מתקשים לגלוש באתר שאיננו בנוי בצורה ידידותית לצרכיהם. כאלו הם כבדי ראייה או עיוורים, חולי אפילפסיה, נכים ואנשים המוגבלים מבחינה מוטורית, אנשים מבוגרים שכבר נמצאים עמוק בגיל הפנסיה, כבדי שמיעה ועוד. לכן, בניית אתרים כשלעצמה חשובה אך בעידן המודרני איננה מספיקה. יש צורך להנגיש את האתר שבניתם אליהם, ובמילים אחרות, להקל עליהם את השיטוט וההתמצאות בו. הכוונה היא למנוע מהם חסמים, ליצור אמצעים שיסייעו להם לגלוש, לכתוב, למלא פרטים, לרכוש מוצרים ובאופן כללי להתמצא.

אם לוקחים דוגמא ברורה מחיי הקמעונות הרי זה כמו שבעל חנות יסדר כניסה מתאימה לכיסאות גלגלים של נכים וינגיש מדפים, תאי שירותים ושירותים אחרים עבורם. כך הוא מאפשר ללקוחות נוספים על מלוויהם להיכנס לחנות ולרכוש מוצרים, תורם רבות לשמו הטוב ומגדיל את המוניטין של העסק שלו. על הדרך הוא גם מציית לחוקי המדינה המחייבים אותו להנגיש את החנות לכלל הציבור המוגבל. אותם כללים חלים גם על בעלי אתרים, וגם כאן יש חובה לציית לחוקים שנחקקו בנושא.

רקע לחוק הנגישות

תחילת החקיקה היא ב2005 עת נקבעו התקנות החדשות, החוקים המשמעותיים ביותר אושרו ב2015 ו2017. הם קובעים את הכללים שעל פיהם חייבים אתרים מסוימים להנגיש עצמם למוגבלים. כמו בכל חוק יש עונשים וקנסות על המפרים אותם ומומלץ לכם לא להיכנס לפינה כזאת.

מי מבצע בפועל את הנגשת האתר?

הנגשת אתר מתבצעת על ידי מומחים לנושא אשר מבצעים את השדרוגים והשינויים השונים על פי כללים שונים וברמות שונות. השיפורים מתבטאים בשורה של נושאים המותאמים לבעיות השונות של המוגבלים. עבור כבדי ראייה ועיוורון יתקינו כפתורי ביצוע התאמות לקוראי מסך. כפתורים אלו יגדילו טקסטים עבורם, יגדילו את המסך, ישנו צבעים בו ועוד. יש לציין כי לפעולת ההנגשה ישנה גם משמעות גדולה עבור קידום אתרים בגוגל. לרוב, פעולות הקידום (בצד הטכני) יעלו בקנה אחד עם מטרות ההנגשה. למידע נוסף על קידום אתרים.

אתרים נגישים

במקרים של עיוורון בדרגה גבוהה הם יוכלו, לחילופין, לשמוע את הטקסטים. עבור חולי אפילפסיה יהיה כפתור מיוחד שיבטל הבהובים שעלולים לגרום להם להפרעה או להתפרצות המחלה. עבור אנשים עם מוגבלות פיזית יותקנו כפתורים קוראי מסך וכדומה. אנשי גיל הזהב ייהנו אף הם מכפתורים ועכברים המגדילים מסך, פונטים, טקסטים ועוד.

בהקשר זה כדאי לקרוא גם את המאמר של דניאל זריהן – כל מה שחשוב לדעת על בניית אתרים.

אוכלוסיית גיל הזהב, למשל, היא גדולה מאוד ומשתמשת רבות באינטרנט, כך שבכל מקרה, ההשקעה בה תטיב עם האתר שלכם. מחקרים הראו שהנגשת האתר מובילה להגדלת חשיפה של כ 35% מבקרים שתורמים לתוספת של כ25% ברווחים. אלו הם מספרים מכובדים שבהחלט שווים את ההשקעה שבעיקרה היא חד פעמית וזולה יחסית. גוגל רואה בצורה חיובית מאוד את כל ההשקעה בהנגשת אתרים, ואם אתם מקדמים את האתר באמצעות קידום אורגני או ממומן אזי קחו בחשבון שמנועי החיפוש של גוגל מתחשבים גם באלמנטים אלו. כך שהכדאיות להנגשת אתר מגיעה ממקומות שונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

קידום תחומים פיננסים באינטרנט

קידום תחומים פיננסים באינטרנט

השיווק הדיגיטלי הפך להיות פופולרי במיוחד בשנים האחרונות. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בשימוש הגבוה שכל אחד עושה ברשת האינטרנט בכל זמן נתון, כך שברגע שלעסק

קרא עוד »
קידום אתרי אוכל

קידום אתרי אוכל – דגשים חשובים

מאז ומתמיד אהבתם לבשל במטבח. למרות שכל הסובבים אתכם מנסים לשכנע אתכם ללכת לתוכניות ריאליטי ובישול בפורמטים השונים שיש כיום בטלוויזיה, אתם מסרבים כי מספק

קרא עוד »

קטגוריות

דילוג לתוכן