הרבה אנשים אשר זקוקים לשירותיהם של פסיכולוגים או פסיכיאטרים וגורמי מקצוע אחרים בתחום הטיפול, חוששים לקבל אותו, בין אם זה בגלל התדמית שנוצרה לטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי במהלך השנים ובין אם זה בגלל אופי התהליך. ישנם אנשים שלא מאמינים בו או לא מבינים כיצד התהליך יכול לעזור להם. 

[elementor-template id="1693"]

אך עם הזמן אנחנו יכולים לראות כיצד התדמית של התחום השתנה. היום, יותר מאי פעם, אנשים פונים לטיפול פסיכולוגי מתוך הבנה שהם צריכים את זה, מתוך ידיעה שמדובר בטיפול רפואי לכל דבר (קראו בהרחבה על הטיפול של פסיכותרפיסטית בהוד השרון). בדיוק כפי שהם פונים לרופא משפחה לצורך טיפול כזה או אחר, כך הם יפנו גם לטיפול נפשי. 

החשש שלהם הוא לגבי אופי התהליך, כיצד הוא מתבצע והאם הם יכולים להיות בטוחים שהתהליך סודי, דיסקרטי ואין להם מה לחשוש שמא משהו מכל הדברים שהם מספרים ידלוף החוצה, שלא נדבר על כך שהוא עלול להשפיע על חייהם בצורה כזו או אחרת. 

כיצד התהליך מתבצע בפועל

תחילה יש לומר בצורה ברורה, קיימת סודיות מוחלטת של מטפל-מטופל, ועל כן שום דבר מהדברים שנאמרים בטיפול לא יכולים להגיע לשום מקום, ואף אחד לא ידע מכך, אלא אם המטופל מוותר על הסודיות ומוכן שזה יקרה. 

בעיקרון, טיפול מתבצע באמצעות שיחה בין שני הצדדים, לרוב זה בקליניקה, יש מקרים שהשיחה תתבצע דרך תוכנת זום או תוכנת וידיאו אחרת. במהלך השיחה, המטופל יעלה דברים שונים בהם ירצה לעסוק, דברים אישיים על חייו, ובהם ידונו שני הצדדים בהיבטים שונים. באופן טבעי יהיו אלו היבטים שקשורים לנפש. 

חשוב שיהיה המשכיות לטיפול כמו טיפול בילדים ונוער למשל, חשוב לבצע אותו באופן עקבי ורציף, חשוב גם שהמטופל יהיה מסוגל להיפתח ולספר כל מה שעובר עליו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.