אולג’ובס סוקר – האם קיים עדין קוד לבוש במקומות עבודה?

שיווק בפייסבוק מדבר אליך? כל מה שצריך זה להשאיר לנו פנייה ונחזור בהקדם!

רוצה משהו מהיר יותר? אפשר גם לחייג: 052-9095407

התשובה היא כן. וזאת המידה ולא מדובר בבוס שמבקש מהעובדת או מהעובד שלו להתלבש בצורה חושפנית. בית המשפט העליון קבע בכל הנוגע לקוד לבוש במקום העבודה כי מעסיק ראשי לקבוע קוד לבוש במקום העבודה וזאת כדי לייצר תדמית מסוימת במקום העסק שלו.

למשל: בבנקים לא תראו עובדים לבושים בצורה מרושלת, כמו גם במסעדות, בהן תראו את המלצרים לבושים לרוב בחולצות שחורות, או בחולצות הנושאות אל הלוגו של המסעדה.

ואכן קוד לבוש במקום העבודה הוא דבר מוצדק, כי הרי הבוס שם את כל יהבו בעסק, והוא מצפה מעובדיו שיגיעו אל מקום העבודה בצורה נאותה שמכבדת את מקום העסק.

קראו עוד על – איך למצוא עבודה ברשת?

רגע, ומה לגבי אספקת הביגוד?

נכון, על העובדים לא מוטלת האחריות לרכוש את המדים. אם בעל העסק רוצה תלבושת אחידה במקום העבודה, עליו לספק ביגוד או תקציב לביגוד. כך לפחות במדינה מתוקנת. ישנם מקומות עבודה בהם המעסיק רוצה לספק תנאים לעובדים, או לפחות רוצה שמקום העסק שלו יראה מכובד, ולכן הוא זה שמספק את הביגוד או לפחות תקציב לביגוד נאות לעובדיו.

 

האם תלבושת אחידה פוגעת החופש האדם וחירותו?

היו בעבר עובדים שטענו כי תלבושת אחידה ומדי עבודה פוגעים בזכות שלהם לביטוי עצמי משמע בחופש האדם וחירותו. עם זאת בית הדין הארצי לעבודה דחה את הטענות, וקבע כי תלבושות אחידה במקום העבודה אינה פוגעת החופש האדם, וזאת מפני שמדובר בזכות יסוד של המעסיק לקבוע את תדמית העסק, למרות שמדובר בפגיעה מסוימת ברגשות העובד.

עם זאת קבע גם בית המשפט שאין על המעסיק להכריח עובד להתלבש בצורה חושפנית במקום העבודה.

מחפשים עבודה? קבלו כמה טיפים מאולג’ובס >>

הקפדה על לבוש הולם

כדי להתקבל למקום עבודה וגם כדי להחזיק במקום עבודה, חשוב להקפיד על לבוש הולם. אם אתם מנסים להתקבל למשרת הייטק למשל, חשוב לחקור את סגנון הלבוש במקום כדי לנסות להשתלב בו. הגיעו כמה ימים לפני הריאיון ונסו להבין כיצד נראים בו האנשים. אנו לא אומרים כי צריך לוותר על אישיותכם, אלא רק להבין מה הסגנון הכללי במקום. נסו להתאים עצמכם במקצת. אם אתם נמצאים בעבודה קיימת התאימו את עצמכם לקוד הלבוש במקום. ישנם מקומות כמו למשל מזנון בו יש אוכל וישנו במקום כקוד לבוש כמו רשת שיער כפפות וכדומה – אל תוותרו על הכללים כדי שלא יפטרו אתכם.

לסיכום, שמרו על לבוש נקי, אסתטי ועל היגיינה אישית, כך יוטב לכולם ותוכלו לשמור על מקום עבודתכם.

אולי יעניין אתכם באותו הנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

ביטוח לאופנוע

כמה עולה ביטוח לאופנוע

ביטוח לאופנוע הוא יקר יותר מאשר ביטוח לרכב או כלי נסיעה אחר. בגלל הסיכוי הגבוה של נהגי אופנועים לתאונות, הם נדרשים לשלם הרבה יותר על

קרא עוד »

קידום אורגני לאתרי וורדפרס

קידום אתרים הייתה, עדיין וכנראה גם תמשיך להיות טכניקת הפרסום המובילה בעולם השיווק הדיגיטלי בשנים הקרובות. מנוע החיפוש של גוגל רק הולך ומשתכלל והתחום שמושקעים

קרא עוד »

קטגוריות

דילוג לתוכן