כיצד מתגברים על האתגרים שעומדים בפנינו בעת בניית אתר אינטרנט

בניית אתר אינטרנט היא עבודה מורכבת, שמצריכה שילוב בין מרכיבים רבים, תכנון וחשיבה מקדימה וידע רב בתחום התיכנות, העיצוב והשיווק. כיום קשה למצוא חברה, שמתמחה בתכנות אתרים ויכולה לבנות אתר בראייה שיווקית עם עיצוב מושך ואיכותי במקביל, וזהו רק אתגר אחד מתוך אתגרים רבים, שעומדים בפנינו בעת בניית אתר חדש.

שיווק בפייסבוק מדבר אליך? כל מה שצריך זה להשאיר לנו פנייה ונחזור בהקדם!

רוצה משהו מהיר יותר? אפשר גם לחייג: 052-9095407

המשולש הקדוש- עיצוב איכותי, שיווק נכון ותכנות ברמה הגבוהה ביותר- למה זה הכרחי?

דמיינו שכל אתר חדש שעולה לרשת נכנס לתוך באר עצומה בעלת עומק אינסופי, שמכילה יחד איתו את כל אינספור אתרי האינטרנט שפותחו אי פעם, ובדומה לאבן שנזרוק לבאר ולא נוכל לראותה, כך גם אתר האינטרנט שלנו יכול לשחות אי שם במעמקי הבאר, ופרט לנו אף אחד לא ידע שהוא שם.

לפני שבונים אתר צריכים לחשוב על כמה מרכיבים, שיהפכו אותו לאבן נוצצת ובוהקת, במעמקי האגם, ולהכין את התשתית, שתסייע לנו לגרום לו לצוף מעל פני המים ולמשוך את כל מי שצמא למשות אותו החוצה.

נכון, התיאור הזה מאוד ציורי, אבל זה בדיוק מה שאנחנו מדמיינים לעצמנו בעת בניית אתר אינטרנט חדש, כי התחרות גדולה מידי, ורק שילוב של שלושת המרכיבים הללו יכול לתת את הבסיס הנחוץ לאתר מקצועי וטוב, שגם יכירו ויעריכו בעתיד.

עיצוב האתר

עיצוב חוויית המשתמש עוסק בשאלה, כיצד חש הגולש בעת הימצאותו באתר. אנשי המקצוע בתחום חוויית המשתמש בוחנים פרמטרים שונים כמו מהירות גלישה, שימושיות האתר, יעילותו, אופן התמצאות הגולש באתר ופועלים במטרה ליצור עבורו אינטרקציה קלה ונוחה לשימוש עם מערכת האתר. השורה התחתונה היא, שהאתר צריך להיות מזמין ונעים לעין מצד אחד, פרקטי ויעיל מצד שני, ובמקביל נוח ומהיר, ולכן ההחלטות העיצוביות שיש לקחת בעת בניית אתר אינטרנט מתבססות על צורכי ורצונות המשתמשים.

אם כך, מיקוד העיצוב עבר מהלקוח למשתמשים באתר, וכיום לא מעצבים אתר לפי מה שנתפס בעיני המעצב או הלקוח כיפה, מדליק או מקורי, אלא מתמקדים בקהלי היעד של האתר, ופועלים במטרה לספק להם את חוויית המשתמש הטובה והאיכותית ביותר.

פרט למראה האתר, חשוב להדגיש את חשיבות התוכן באתר ועיצובו, שצריך להיות עקבי עבור המותג, ולהעניק מסגרת עבודה מסודרת לכותבים ולמעצבי התוכן באתר.

רספונסיביות

משתמשים מגיעים לאתרי אינטרנט במגוון דרכים: באמצעות מכשירים שונים: טאבלטים, נייחים וניידים, וגם המודעות לנגישות מאוד התרחבה בשנים האחרונות עד לכדי קביעת חוקים ותקנות, שמחייבים עיצוב בהתאם לצורכי משתמשים עם לקויות ראייה, שמיעה וקושי בתפעול עכבר. עיצוב אתר שלא מכוון לחוויית משתמש טובה יותר יפספס קהלים רבים ולא ישיג את מטרתו. על האתר להתאים לכל סוגי המסכים והמכשירים, ולשם כך יש לבצע התאמות, ואילו נגישות באתר מצריכה הטמעת תכונות, שיאפשרו לכל אחד לקבל את המידע שמצוי באתר ולבצע באמצעותו פעולות כמו מילוי טפסים, הורדת קבצים וכו’.

ביצוע התאמות לכל המכשירים

אפיון האתר

אפיון האתר קובע במידה רבה את הטכנולוגיות בהן נשתמש בעת בניית אתר אינטרנט, ובכך מעניק אינדיקציה באשר לזמני העבודה וכמות כוח האדם שנדרשת לצורך הפרוייקט ומאפשר בניית תוכנית עבודה מפורטת.

אפיון האתר כולל גם התחשבות בצורכי הגולשים השונים ובצורכי המנהלים של האתר בפועל, כך שיהיה להם נוח וקל לתפעל את מערכת הניהול של האתר לאורך זמן.

אופטימיזציה לקידום האתר

בניית תשתית נוחה ומסודרת לקידום האתר היא הכרחית, מכיוון שהמלאכה לא מסתיימת בבניית האתר, ועלינו להשקיע מאמצים רבים בשיפור הדירוג שלו במנוע החיפוש של גוגל, כך שיבלוט מעל המתחרים בדרך המהירה והאיכותית ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

פרסום באינטרנט

פרסום באינטרנט

כל בעל עסק יודע שעל מנת שהעסק שלו יהיה מוכר ורווחי, עליו לשווק ולפרסם את העסק שלו בצורה הטובה ביותר. בעוד שבעבר הפלטפורמות הרלוונטיות עבור

קרא עוד »
האם לבנות אתר בוויקס?

האם לבנות אתר בוויקס?

זה לא סוד שעסקים חייבים אתר ונוכחות אינטרנטית, בטח ובטח בתקופה שאנו חווים שבה הריחוק החברתי והסגר מעבירים את קהל הלקוחות לחפש עסקים ושירותים אונליין

קרא עוד »

קטגוריות

דילוג לתוכן